RM12F68R1CT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RM12F68R1CT
Beschreibung:
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/4W 1206
Auf Lager : 70000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 68.1 Ohms
Series RM
Power (Watts) 0.25W, 1/4W