RM12J160CT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RM12J160CT
Beschreibung:
RES SMD 16 OHM 5% 1/4W 1206
Auf Lager : 30000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 16 Ohms
Series RM
Power (Watts) 0.25W, 1/4W