RM14F1500CT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RM14F1500CT
Beschreibung:
RES SMD 150 OHM 1% 1/2W 1210
Auf Lager : 100000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 5000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 150 Ohms
Series RM
Power (Watts) 0.5W, 1/2W