RM20F3003CT-H
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RM20F3003CT-H
Beschreibung:
RES SMD 300K OHM 1% 1W 2010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 300 kOhms
Series RM
Power (Watts) 1W