RM20F49R9CT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RM20F49R9CT
Beschreibung:
RES SMD 49.9 OHM 1% 3/4W 2010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 49.9 Ohms
Series RM
Power (Watts) 0.75W, 3/4W