RN04A1650CT10-10
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RN04A1650CT10-10
Paket:
0402
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
RES SMD 165 OHM 0.05% 1/16W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 165 Ohms
Series RN
Power (Watts) 0.063W, 1/16W