RN04A7501CT10-5
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RN04A7501CT10-5
Paket:
402
Beschreibung:
THINRES 0402 .05% 7.5K OHM 5PPM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 402
Ratings -
Resistance 7.5 kOhms
Series RN
Power (Watts) 0.063W, 1/16W