RN04F1401CT10-25
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RN04F1401CT10-25
Paket:
0402
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/16W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 1.4 kOhms
Series RN
Power (Watts) 0.063W, 1/16W