RN06B6652CT5-25
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RN06B6652CT5-25
Beschreibung:
RES 66.5K OHM 0.1% 1/16W 0603
Auf Lager : 5000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings -
Resistance 66.5 kOhms
Series RN
Power (Watts) 0.063W, 1/16W