RN06D1002CT5-25
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RN06D1002CT5-25
Paket:
0603
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
RES SMD 10K OHM 0.5% 1/16W 0603
Auf Lager : 50000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 5000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 10 kOhms
Series RN
Power (Watts) 0.063W, 1/16W