RN06D1372CT5-X10
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RN06D1372CT5-X10
Beschreibung:
RES 13.7K OHM 0.5% 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Ratings -
Resistance 13.7 kOhms
Series RN
Power (Watts) 0.1W, 1/10W