RN06F4700CT1-5
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RN06F4700CT1-5
Beschreibung:
RES SMD 470 OHM 1% 1/16W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Ratings -
Resistance 470 Ohms
Series RN
Power (Watts) 0.063W, 1/16W