RN12A2000CT1-V10
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RN12A2000CT1-V10
Paket:
1206
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
RES SMD 200 OHM 0.05% 1/4W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 200 Ohms
Series RN
Power (Watts) 0.25W, 1/4W