RN12D5830CT5-25
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RN12D5830CT5-25
Beschreibung:
RES SMD 583 OHM 0.5% 1/8W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings -
Resistance 583 Ohms
Series RN
Power (Watts) 0.125W, 1/8W