Zuhause / Tape / RP+160GF-0.75"X18YD
minImg
RP+160GF-0.75"X18YD
3M (TC)
Produkt-Nr.:
RP+160GF-0.75"X18YD
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
62 MIL ACRYLIC FOAM TAPE GREY
Auf Lager : 4
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 39°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Thickness - Adhesive 0.0570" (57.0 mils, 1.448mm)
Color Gray
Backing, Carrier Polyethylene Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness 0.0620" (62.0 mils, 1.575mm)
Series VHB™ RP+160GF
Length 54' (16.5m) 18 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 50°F (10°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.75" (19.05mm)