RRS100P03HZGTB
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
RRS100P03HZGTB
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
8-SOP
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
PCH -30V -10A POWER MOSFET. RRS1
Auf Lager : 1235
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3600 pF @ 10 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 39 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 12.6mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package 8-SOP
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 2W (Ta)
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Rohm Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V