RSQ035N03HZGTR
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
RSQ035N03HZGTR
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
TSMT6 (SC-95)
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 3.5A TSMT6
Auf Lager : 1624
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 290 pF @ 10 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 7.4 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 62mOhm @ 3.5A, 10V
Supplier Device Package TSMT6 (SC-95)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 950mW (Ta)
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Rohm Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 3.5A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4V, 10V