RT1206CRB0791RL
YAGEO
Produkt-Nr.:
RT1206CRB0791RL
Hersteller:
YAGEO
Paket:
1206
Beschreibung:
RES SMD 91 OHM 0.25% 1/4W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 91 Ohms
Series RT
Power (Watts) 0.25W, 1/4W