S-1112B37PI-L6WTFU
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-1112B37PI-L6WTFU
Hersteller:
ABLIC Inc.
Paket:
SNT-6A
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.7V 150MA SNT6A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 6.5V
PSRR 80dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 90 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SNT-6A
Control Features Enable
Series S-1112
Package / Case 6-SMD, Flat Leads
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.7V
Voltage Dropout (Max) 0.26V @ 100mA