S-1132B33-M5T1U
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-1132B33-M5T1U
Paket:
SOT-23-5
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 6.5V
PSRR 65dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 40 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series S-1132
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.15V @ 100mA