S-11L10B11-I6T2U
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-11L10B11-I6T2U
Hersteller:
ABLIC Inc.
Paket:
SNT-6A
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.1V 150MA SNT6A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 900 nA
Voltage - Input (Max) 3.65V
PSRR 60dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 16 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SNT-6A
Control Features Enable
Series S-11L10B/D
Package / Case 6-SMD, Flat Leads
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.1V
Voltage Dropout (Max) 0.42V @ 100mA