S-1200B34-A6T1U
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-1200B34-A6T1U
Hersteller:
ABLIC Inc.
Paket:
HSNT-6A
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.4V 150MA HSNT-6A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 10V
PSRR 65dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 40 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package HSNT-6A
Control Features Enable
Series S-1200
Package / Case 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.4V
Voltage Dropout (Max) 0.19V @ 100mA