S-1206B12-I6T2U
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-1206B12-I6T2U
Hersteller:
ABLIC Inc.
Paket:
SNT-6A
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.2V 250MA SNT6A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1.5 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SNT-6A
Control Features -
Series S-1206
Package / Case 6-SMD, Flat Leads
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Voltage Dropout (Max) 0.81V @ 100mA