S-1206B14-M3T1U
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-1206B14-M3T1U
Paket:
SOT-23-3
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.4V 250MA SOT23-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1.5 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Control Features -
Series S-1206
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.4V
Voltage Dropout (Max) 0.66V @ 100mA