S-1206B45-U3T1G
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-1206B45-U3T1G
Paket:
SOT-89-3
Beschreibung:
IC REG LINEAR 4.5V 250MA SOT89-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1.5 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package SOT-89-3
Control Features -
Series S-1206
Package / Case TO-243AA
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.5V
Voltage Dropout (Max) 0.23V @ 100mA