S-1222B25-M5T1U
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-1222B25-M5T1U
Paket:
SOT-23-5
Beschreibung:
LINEAR IC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 8.5 µA
PSRR 45dB (100Hz)
Voltage - Input (Max) 28V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series S-1222B
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.8V @ 200mA