S-1335C22-A4T2U3
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-1335C22-A4T2U3
Hersteller:
ABLIC Inc.
Paket:
HSNT-4-B
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.2V 150MA HSNT4-B
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 80dB ~ 70dB (1kHz ~ 10KHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 54 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package HSNT-4-B
Control Features Enable
Series S-1335
Package / Case 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Protection Features Overcurrent, Soft-Start
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.2V
Voltage Dropout (Max) 0.127V @ 100mA