S-13D1D2J2J-A6T2U3
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-13D1D2J2J-A6T2U3
Hersteller:
ABLIC Inc.
Paket:
HSNT-6-B
Beschreibung:
IC REG LIN 2.85/2.85V HSNT6-B
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 58 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 72dB (1kHz), 72dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 2
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 116 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package HSNT-6-B
Control Features Enable
Series S-13D1
Package / Case 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Protection Features Overcurrent, Thermal Shutdown
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V, 2.85V
Voltage Dropout (Max) 0.13V @ 100mA, 0.13V @ 100mA