S-1740A33-M5T1U4
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-1740A33-M5T1U4
Hersteller:
ABLIC Inc.
Paket:
SOT-23-5
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5
Auf Lager : 1250
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 530 nA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series S-1740
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.02V @ 10mA