S-812C21AMC-C2BT2G
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-812C21AMC-C2BT2G
Hersteller:
ABLIC Inc.
Paket:
SOT-23-5
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.1V 30MA SOT23-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 500 nA
Voltage - Input (Max) 16V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 30mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 1.6 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features -
Series S-812C
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features -
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.1V
Voltage Dropout (Max) 0.95V @ 10mA