S-812C34AUA-C2OT2U
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-812C34AUA-C2OT2U
Paket:
SOT-89-3
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.4V 50MA SOT89-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 500 nA
Voltage - Input (Max) 16V
Number of Regulators 1
Current - Output 50mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 1.8 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-89-3
Control Features -
Series S-812C
Package / Case TO-243AA
Protection Features -
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.4V
Voltage Dropout (Max) 0.41V @ 10mA