S-812C55BMC-C5JT2U
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-812C55BMC-C5JT2U
Paket:
SOT-23-5
Beschreibung:
IC REG LINEAR 5.5V 75MA SOT23-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 500 nA
Voltage - Input (Max) 16V
Number of Regulators 1
Current - Output 75mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 2.5 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series S-812C
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Short Circuit
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 5.5V
Voltage Dropout (Max) 0.23V @ 100mA