S-814A27AUC-BCRT2G
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-814A27AUC-BCRT2G
Hersteller:
ABLIC Inc.
Paket:
SOT-89-5
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.7V 100MA SOT89-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 500 nA
Voltage - Input (Max) 10V
PSRR 45dB (100Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 40 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package SOT-89-5
Control Features Enable
Series S-814
Package / Case SOT-89-5/6
Protection Features Short Circuit
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.7V
Voltage Dropout (Max) 0.61V @ 60mA