S-817A17ANB-CUGT2G
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-817A17ANB-CUGT2G
Paket:
SC-82AB
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.7V 20MA SC82AB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 2.5 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 20mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package SC-82AB
Control Features -
Series S-817
Package / Case SC-82A, SOT-343
Protection Features Short Circuit
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.7V
Voltage Dropout (Max) 0.99V @ 10mA