S-818A59AUC-BHNT2G
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-818A59AUC-BHNT2G
Paket:
SOT-89-5
Beschreibung:
IC REG LINEAR 5.9V 300MA SOT89-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 500 nA
Voltage - Input (Max) 10V
PSRR 45dB (100Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 40 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package SOT-89-5
Control Features Enable
Series S-818
Package / Case SOT-89-5/6
Protection Features -
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 5.9V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 60mA