S-818A60AMC-BHOT2G
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-818A60AMC-BHOT2G
Beschreibung:
IC REG LINEAR 6V 300MA SOT23-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 500 nA
Voltage - Input (Max) 10V
PSRR 45dB (100Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 40 µA
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series S-818
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features -
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 6V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 60mA