S-8330A20FS-T2-G
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-8330A20FS-T2-G
Hersteller:
ABLIC Inc.
Paket:
8-SSOP
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC REG BOOST ADJ 300MA 8SSOP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 9V
Output Type Adjustable
Current - Output 300mA (Switch)
Output Configuration Positive
Topology Boost
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 20V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SSOP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2V
Series -
Function Step-Up
Package / Case 8-LSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Frequency - Switching 180kHz
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 8V