S-8330B24FS-T2-G
ABLIC Inc.
Produkt-Nr.:
S-8330B24FS-T2-G
Beschreibung:
IC REG BOOST ADJ 300MA 8SSOP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 9V
Output Type Adjustable
Current - Output 300mA (Switch)
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 24V
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2V
Series -
Function Step-Up
Package / Case 8-LSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Frequency - Switching 50kHz
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V