S4010FS21
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
S4010FS21
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
TO-202
Beschreibung:
SCR 400V 10A TO202
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Current - Off State (Max) 5 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 6 mA
SCR Type Sensitive Gate
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 800 mV
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 200 µA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.6 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 6.4 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-202
Voltage - Off State 400 V
Series -
Package / Case TO-202 Short Tab
Mfr Littelfuse Inc.
Package Bulk
Current - On State (It (RMS)) (Max) 10 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 83A, 100A