Zuhause / SCRs / S6010NS3RP
minImg
S6010NS3RP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
S6010NS3RP
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
TO-263 (D²Pak)
Beschreibung:
SCR 600V 10A TO263
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 110°C (TJ)
Current - Off State (Max) 5 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 8 mA
SCR Type Sensitive Gate
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 800 mV
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 500 µA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.6 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 6.4 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263 (D²Pak)
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr Littelfuse Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 10 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 83A, 100A