Panjit International Inc.
Produkt-Nr.:
SB1040LCT_T0_00001
Hersteller:
Paket:
TO-220AB
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
DUAL LOW VF SCHOTTKY RECTIFIER
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.8455
$0.8455
10
$0.7296
$7.296
100
$0.50502
$50.502
500
$0.42199
$210.995
1000
$0.359148
$359.148
2000
$0.319865
$639.73
5000
$0.303031
$1515.155
10000
$0.280582
$2805.82
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 µA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 440 mV @ 5 A |
| Mfr | Panjit International Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 125°C |
| Base Product Number | SB1040 |