SBR1U200P1Q-7
Diodes Incorporated
Produkt-Nr.:
SBR1U200P1Q-7
Paket:
PowerDI™ 123
Beschreibung:
DIODE SBR 200V 1A POWERDI123
Auf Lager : 34689
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 25 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PowerDI™ 123
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 200 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case POWERDI®123
Technology Super Barrier
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 820 mV @ 1 A
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 1A