SBRS81100T3G
onsemi
Produkt-Nr.:
SBRS81100T3G
Hersteller:
onsemi
Paket:
SMB
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMB
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMB
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-214AA, SMB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 750 mV @ 1 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 1A