SFM9014TF
onsemi
Produkt-Nr.:
SFM9014TF
Hersteller:
onsemi
Paket:
SOT-223-4
Beschreibung:
MOSFET P-CH 60V 1.8A SOT223-4
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 350 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 11 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 500mOhm @ 900mA, 10V
Supplier Device Package SOT-223-4
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series -
Power Dissipation (Max) 2.8W (Ta)
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 1.8A (Ta)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V