SH260T-4.9-23
Amgis, LLC
Produkt-Nr.:
SH260T-4.9-23
Hersteller:
Amgis, LLC
Beschreibung:
FIXED IND 22.8UH 4.9A 36 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.386" (9.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.957" L x 0.925" W (24.30mm x 23.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 36mOhm
Inductance 22.8 µH