SI7900AEDN-T1-E3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SI7900AEDN-T1-E3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
PowerPAK® 1212-8 Dual
Beschreibung:
MOSFET 2N-CH 20V 6A 1212-8
Auf Lager : 14785
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature Logic Level Gate
Configuration 2 N-Channel (Dual) Common Drain
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds -
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 16nC @ 4.5V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 26mOhm @ 8.5A, 4.5V
Supplier Device Package PowerPAK® 1212-8 Dual
Vgs(th) (Max) @ Id 900mV @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 20V
Series TrenchFET®
Package / Case PowerPAK® 1212-8 Dual
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 1.5W
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 6A