SIHF12N50C-E3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SIHF12N50C-E3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
TO-220 Full Pack
Beschreibung:
MOSFET N-CH 500V 12A TO220
Auf Lager : 874
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1375 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 48 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 555mOhm @ 4A, 10V
Supplier Device Package TO-220 Full Pack
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Series -
Power Dissipation (Max) 36W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 12A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V