SIHFPS38N60L-GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SIHFPS38N60L-GE3
Paket:
SUPER-247™ (TO-274AA)
Beschreibung:
POWER MOSFET SUPER-247, 150 M @
Auf Lager : 480
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 7990 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 320 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 150mOhm @ 23A, 10V
Supplier Device Package SUPER-247™ (TO-274AA)
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series -
Power Dissipation (Max) 540W (Tc)
Package / Case TO-274AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 38A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V