SIHG24N65E-E3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SIHG24N65E-E3
Beschreibung:
MOSFET N-CH 650V 24A TO247AC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2740 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 122 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 145mOhm @ 12A, 10V
Supplier Device Package TO-247AC
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series -
Power Dissipation (Max) 250W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 24A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V