SIHP080N60E-GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SIHP080N60E-GE3
Beschreibung:
E SERIES POWER MOSFET TO-220AB,
Auf Lager : 914
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2557 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 63 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 80mOhm @ 17A, 10V
Supplier Device Package TO-220AB
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series E
Power Dissipation (Max) 227W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 35A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V